Menu
    English

    Kenniscentrum Creating 010

    Digitalisering en maatschappelijke transformaties

    Kenniscentrum Creating 010 doet onderzoek naar maatschappelijke transformaties die samenhangen met digitalisering en ontwikkelingen in informatie- en communicatietechnologie.  In haar onderzoek stelt Creating 010 mensen in hun sociale context centraal.

    Toon:

    Nieuws

    Laatste ontwikkelingen bij Kenniscentrum Creating 010

    RSD symposium succesvol afgerond

    Van 10 t/m 12 oktober vond de Nederland Hub van de Relating Systems and Design Thinking (RSD) conferentie plaats in Pakhuis de Zwijger. De conferentie ging over co-design in en voor maatschappelijke transities. Welke waarden en doelen gebruiken we erbij en hoe doen we dat in verschillende contexten. Naast verantwoordelijke digitalisering ging het ook over gezondheidszorg, onderwijs/onderzoek en duurzaamheidstransities. Onder andere Anja Overdiek, lector Cybersocial Design, gaf een workshop over ‘blinde vlekken’ en hoe we die kunnen ontdekken en hoe we ermee om kunnen gaan. Tomasz Jaskiewicz, lector Civic Prototyping, leidde een paneldiscussie met ‘Just Digital Life’ als thema. De conferentie was goed bezocht door onderzoekers en studenten, maar ook beleidsmakers en veel ontwerpers.

    Lector Maaike Harbers in gesprek met koningin Máxima over AI

    Hoe kunnen we kunstmatige intelligentie verantwoord inzetten, zodat het de maatschappij ondersteunt? Koningin Máxima ging hier donderdag 5 oktober over in gesprek met lectoren, onderzoekers en studenten van het Centre of Expertise Applied AI van Hogeschool van Amsterdam. Maaike Harbers, lector AI & Society van Hogeschool Rotterdam, was uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn namens het RAAIT-programma. Koningin Máxima blijkt goed op de hoogte van de laatste ontwikkelingen rond AI. Zij kreeg voorbeelden te zien van verantwoorde AI-toepassingen, ontwikkeld door studenten en onderzoekers. 

    Inloggen