Menu
    English

    Sales & Accountmanagement deeltijd

    Associate degree

    • Duur en startmoment

      2 jaar, september

    • Opleidingstype

      Deeltijd Associate degree, ook beschikbaar in voltijd

    • Taal

      Nederlands

    Heb je een passie voor sales, wil je leren hoe je dit toepast in jouw baan? Of wil je een volgende stap zetten in jouw carrière? Deze opleiding maakt van jou dé commerciële professional.

    Het vakgebied sales verandert in rap tempo. Door digitalisering verandert het oriëntatie- en koopproces van de klant. De klant wordt steeds slimmer en veeleisender. Om hierop in te kunnen spelen, moeten bedrijven hun verkoopproces aanpassen en op geheel nieuwe wijze relaties opbouwen met potentiële klanten. Dit vraagt ook om een ander type verkoper. Meer dan ooit hebben bedrijven proactieve mensen met een brede kennis van salestoepassingen en een specialisme in het koop- en verkoopproces nodig, die kunnen inspelen op de flexibiliteitseisen van de consument.
     
    De tweejarige Associate degree-opleiding Sales & Accountmanagement in Rotterdam speelt in op deze ontwikkelingen. De opleiding is opgebouwd vanuit het principe dat een goede verkoper niet alleen beschikt over kennis, maar zich juist onderscheidt op vaardigheden en houding. Daarom staat bij de Ad Sales & Accountmanagement niet alleen de theorie, maar juist ook het ontwikkelen van salesvaardigheden en het creëren van een goede saleshouding centraal.
     
    Tijdens de opleiding komen alle fases voor zowel het werven als het behouden van klanten aan bod: oriëntatie, marketing, sales, aftersales, klantbelevingsmanagement, accountmanagement en verkoopleiderschap.
     
    In samenwerking met het bedrijfsleven, krijg jij tools om het beste uit jezelf te halen. Het ontwikkelen van je vaardigheden leer je vooral door te doen. Daarom voer je bij deze opleiding een deel van de opdrachten uit voor jouw eigen werkgever.
     
    "Lef, commercieel en overtuigend."

    Voorlichtingsactiviteiten

    Bekijk het aanbod en meld je aan
    Alles over de open dag van Sales & Accountmanagement

    Opbouw

    Hoe is de opleiding opgebouwd?

    Vakken

    Een indicatie van de vakken die je kunt verwachten

    Onderwijsvorm

    Hoe is het onderwijs ingericht?
    1 dag les per week
    11 uren zelfstudie per week

    Na je studie

    Wat kun je doen na de opleiding?

    Meet the alumni

    Interviews met oud-studenten Sales & Accountmanagement

    Wat is een Associate degree?

    Heb je een mbo-4-diploma, ben je net klaar met de havo of wil je als professional een volgende stap zetten in jouw ontwikkeling? Dan kan een Associate degree (Ad) een goede keuze zijn. Een Ad is een tweejarige hbo-opleiding waarin je vooral leert door te doen. Je leert veel in de praktijk, werkt aan echte opdrachten uit het werkveld en behaalt een erkend hbo-diploma. Na twee jaar kun je direct aan het werk of doorstromen naar een bacheloropleiding. Kies je voor een aansluitende bacheloropleiding bij Hogeschool Rotterdam, dan kun je die in de meeste gevallen in twee jaar tijd afronden.

    Een Associate degree (niveau 5) zit precies tussen mbo (niveau 4) en bachelor (niveau 6) in. Waar een mbo-opleiding vooral gericht is op de uitvoering van werkzaamheden en een bachelor meer focust op analyse, onderzoek en strategie, leer je bij een Ad beide werelden combineren. Je ontwikkelt praktische vakkennis én leert hoe je processen kunt verbeteren, projecten coördineert en collega's kunt ondersteunen of aansturen. Zo word je opgeleid tot de professional die de verbinding maakt tussen de werkvloer en de organisatie.

    Meer weten over de Associate degree? Bekijk de video.

    Veelgestelde vragen Ad Sales & Accountmanagement deeltijd

    De Associate degree Sales & Accountmanagement deeltijd is geschikt voor werkenden die zich verder willen ontwikkelen in sales, accountmanagement of commerciële dienstverlening. De opleiding past bij professionals met uiteenlopende vooropleidingen die een praktijkgerichte hbo-opleiding zoeken. Of je nu al in een commerciële functie werkt of de stap wilt maken naar een commerciële rol, je ontwikkelt de kennis, vaardigheden en houding die nodig zijn om succesvol te zijn in een modern salesvak.

    Wel is het belangrijk dat je dat je minimaal 16 uur per week werkt in een salesfunctie met verzwaarde taken (mbo+-niveau), omdat je opdrachten uit de opleiding uitvoert binnen je eigen werkomgeving. In twee jaar behaal je een erkend hbo-diploma en vergroot je je mogelijkheden op de arbeidsmarkt. 

    Ja, met een mbo 4-diploma ben je toelaatbaar tot deze opleiding. Commerciële mbo-opleidingen zoals Junior Accountmanager, Assistent-manager internationale handel, Medewerker Marketing & Communicatie, en Manager Retail sluiten goed aan, maar ook met een mbo 4-diploma uit een andere richting kun je instromen. Hogeschool Rotterdam stelt geen eisen aan het domein waarin je je mbo-diploma hebt behaald.

    De deeltijdopleiding is bedoeld voor professionals die al werkzaam zijn in een commerciële functie en zich verder willen ontwikkelen op hbo-niveau. Daarom is het belangrijk dat je werkt in een salesfunctie met verzwaarde taken (mbo+-niveau) en minimaal één jaar werkervaring hebt. Daarnaast moet het mogelijk zijn om praktijkopdrachten uit te voeren op je werkplek. Bekijk alle toelatingsvoorwaarden op deze pagina. 

    Sales & Accountmanagement gaat niet over boekhouden of financiële administratie. Die verwarring ontstaat soms doordat accountmanagement lijkt op accountancy, maar het zijn twee verschillende vakgebieden. Bij accountmanagement draait het om het opbouwen en onderhouden van klantrelaties en het helpen van klanten met passende oplossingen.

    Tijdens de opleiding krijg je wel te maken met commerciële cijfers en data. Zo leer je bijvoorbeeld hoe je verkoopresultaten analyseert, commerciële kansen herkent en onderbouwde keuzes maakt. De nadruk ligt daarbij niet op financiële administratie of boekhouden, maar op het gebruiken van cijfers en inzichten om klanten beter te adviseren en commerciële doelen te behalen. 

    De Associate degree Sales & Accountmanagement duurt twee jaar en is sterk praktijkgericht. Je ontwikkelt kennis en vaardigheden die je direct kunt toepassen in je werk. Denk aan acquisitie, accountmanagement, klantbeleving, onderhandelen en het opbouwen van duurzame klantrelaties. De bachelor Commerciële Economie duurt vier jaar en biedt meer theoretische verdieping op het gebied van marketing, salesmanagement, branding, klantloyaliteit en commerciële strategie.

    Bij de Associate degree ligt de nadruk op het versterken van je rol als sales- of accountmanagementprofessional. Bij de bachelor leer je daarnaast om commerciële vraagstukken op een meer strategisch niveau te analyseren en aan te pakken. Daardoor is de Associate degree een goede keuze als je je op korte termijn wilt ontwikkelen binnen sales en accountmanagement. Na het behalen van je Ad-diploma kun je doorstromen naar een bacheloropleiding. 

    Ja, een Associate degree is een volwaardig hbo-diploma op niveau 5. Het diploma heeft een eigen positie binnen het hoger beroepsonderwijs en wordt internationaal erkend. 

    Na het behalen van je diploma kun je doorgroeien naar verschillende commerciële functies. Denk bijvoorbeeld aan accountmanager, sales representative, medewerker relatiebeheer, junior salesmanager, verkoopadviseur of een functie in de commerciële binnen- of buitendienst.

    Tijdens de opleiding versterk je jouw kennis van sales, accountmanagement, klantbeleving en commerciële communicatie. Daarnaast leer je werken met data en digitale tools die organisaties helpen om klanten beter te begrijpen en te bedienen. Daarmee vergroot je je mogelijkheden op de arbeidsmarkt en leg je een stevige basis voor verdere groei binnen het commerciële werkveld. 

    De baankansen na de Associate degree Sales & Accountmanagement zijn goed. Organisaties in vrijwel alle sectoren zoeken commerciële professionals die nieuwe klanten kunnen aantrekken, relaties kunnen onderhouden en bijdragen aan de groei van de organisatie. Functies zoals accountmanager, commercieel medewerker en sales representative komen veel voor op de arbeidsmarkt.

    Daarnaast verandert het salesvak door digitalisering en de opkomst van AI. Veel routinematige taken kunnen tegenwoordig worden ondersteund door technologie, maar het opbouwen van vertrouwen, het voeren van gesprekken en het onderhouden van duurzame klantrelaties blijft mensenwerk. Werkgevers zoeken daarom professionals die commerciële vaardigheden combineren met kennis van data, digitale tools en AI. Tijdens de opleiding leer je hoe je deze ontwikkelingen in je voordeel gebruikt, zodat je goed bent voorbereid op de sales van nu én de toekomst. 

    Ja, na het behalen van je Associate degree-diploma kun je doorstromen naar een bacheloropleiding. Als je doorstroomt naar een verwante bacheloropleiding bij Hogeschool Rotterdam, dan kun je deze binnen twee jaar afronden. Voor Ad Sales & Accountmanagement is dat bijvoorbeeld de bacheloropleiding Commerciële Economie. Zie alle doorstroommogelijkheden op deze pagina.

    De voltijdopleiding van Ad Sales & Accountmanagement is bedoeld voor studenten die fulltime studeren en hun praktijkervaring opdoen tijdens projecten, praktijkopdrachten en stage. De deeltijdopleiding is gericht op werkenden die hun studie combineren met een baan. Je brengt praktijkervaring mee en past de kennis en vaardigheden die je tijdens de opleiding ontwikkelt direct toe in je werk. Om de deeltijdopleiding te kunnen volgen, werk je minimaal 16 uur per week in een salesfunctie met verzwaarde taken (mbo+-niveau) en hebt minimaal één jaar werkervaring. Daarnaast moet het mogelijk zijn om praktijkopdrachten op je werkplek uit te voeren. 

    Om de deeltijdopleiding Sales & Accountmanagement te kunnen volgen, werk je in een commerciële functie met verzwaarde taken (mbo+-niveau) en heb je minimaal één jaar relevante werkervaring.

    Daarnaast biedt jouw werkplek voldoende mogelijkheden om praktijkopdrachten uit te voeren op het gebied van sales, accountmanagement, klantbeleving en relatiebeheer. We raden aan om minimaal twee dagen per week te werken, zodat je voldoende praktijkervaring opdoet en werk en studie goed kunt combineren.

    Ook heb je een werkplekbegeleider nodig met minimaal hbo-werk- en denkniveau. Deze begeleider ondersteunt je bij het koppelen van de opleiding aan je werkpraktijk en kan met je meedenken over opdrachten en professionele ontwikkeling. 

    Locatie

    Waar ga je studeren?

    Niet op zoek naar deze opleiding?

    Kijk ook eens naar deze opties

    Inloggen