Wat ga je doen?
Voor GMS zijn we per direct op zoek naar een docent die in staat is studenten te begeleiden en motiveren voor het onderzoeken en uitdiepen van commerciële vraagstukken die zich meer en meer ook in de digitale, circulaire wereld bevinden en dit samen met collega’s wil vormgeven. Je vindt het leuk om een coachende, enthousiaste wijze studenten aan te zetten tot denken.
We maken het onderwijs samen door in kleine teams van docenten dagelijks te werken aan een passend pedagogisch en didactisch klimaat. Zo maken we ook ruimte voor elkaars talenten, leren we van elkaar én proberen we kleinschalig onderwijs voor onze studenten te realiseren.
Hogeschool Rotterdam Business School
Binnen Hogeschool Rotterdam Business School studeren ca. 11.000 studenten aan internationale, bedrijfskundige en economische opleidingen. De Business School profileert zich met vier kernthema’s: betekeniseconomie, circulaire- en digitale economie en leiderschap. Het zijn bij uitstek déze thema’s die de Business School verbinden aan de regio Rotterdam. De Business School is een gemeenschap van professionals die samen met onze studenten een dynamische onderwijsinstelling vormt voor het economisch werkveld. De Business School biedt onderwijs dat voor iedereen toegankelijk is, in een leeromgeving die lijkt op de beroepspraktijk en waar het werkveld actief participeert. In het onderwijs staat de ontwikkeling van de studenten centraal en wordt de student voorbereid op een wereld die steeds verandert.
Community Global Marketing & Sales
De opleiding Commerciële Economie is onderdeel van deze Business School. Studenten die Commerciële Economie willen studeren kunnen kiezen uit vier verschillende vierjarige differentiatieprofielen (community’s). Eén daarvan is de community Global Marketing & Sales (GMS). De commercieel econoom uit deze community ziet kansen in een steeds veranderende wereld en zet die om in commerciële waarde. We geloven dat commerciële vraagstukken steeds meer bekeken worden vanuit een ‘global perspectief’, mede door het digitale tijdperk waarin we leven en de global uitdagingen zoals duurzaamheidsvraagstukken waar onze maatschappij voor staat. De startende commercieel econoom van GMS gaat werken voor middelgrote tot grote ondernemingen en brengt de organisatie en stakeholders in beweging. Daarbij heeft hij gevoel voor de organisatiecultuur en realiseert verandering. Juist door kleine interventies verschuift de koers van de onderneming. Omdat de wereld zo snel verandert is hij flexibel en stelt hij zich lerend op.
Ben jij wie we zoeken?
- Je beschikt over een afgeronde Masteropleiding, bij voorkeur met een relevante opleidingsachtergrond (Marketing/Bedrijfskunde).
- Je hebt actuele kennis van (digitale) marketing en sales concepten, research en/of finance.
- Je hebt bij voorkeur ervaring met het onderwijs en/of leren in het algemeen.
- Je weet dat het onderwijs van nu niet meer bestaat uit louter hoorcolleges en bent in staat studenten op een actieve manier te laten spelen met theorie en praktijkvraagstukken.
- Je bent nieuwsgierig naar hoe een student leert en past daar je onderwijs op aan.
- Je bent in staat actuele ontwikkelingen in het beroepenveld te verbinden met het onderwijs en ziet een uitdaging in het samen bouwen aan kennis voor nu en de toekomst.
- Je bent samenwerkingsgericht, neemt graag verantwoordelijkheid en bent positief ingesteld.
- Je bent pro actief, weet hoe je zaken moet regelen en organiseren.
- Je wilt zelf ook blijven leren en vindt zelfreflectie vanzelfsprekend.
- Met je ervaring ben je ook in staat studenten te begeleiden bij projecten, stages en afstuderen.
- Je beheerst de Nederlandse en Engelse taal uitstekend.
Wat bieden we jou?
- Bij aanvang van een dienstverband bij Hogeschool Rotterdam bieden wij een jaarcontract (D4 CAO HBO)
- Salaris in schaal 11: € 4.632,17 – € 6677,44 bruto p/m bij fulltime dienstverband (inschaling o.b.v. kennis en ervaring)
- Een dienstverband van 32 tot 40 uur per week
- 8% vakantiegeld + 8,3% eindejaarsuitkering
- Maar liefst 9 weken vakantie (bij fulltime)
- 45 duurzame inzetbaarheidsuren (voor je persoonlijke ontwikkeling en werk-privébalans)
- Mogelijkheid tot betaald ouderschapsverlof en hybride werken
- Uitstekende pensioenregeling (ABP)
- Fietsregeling met belastingvoordeel
- Vergoedingen voor internet, reizen en thuiswerken
- Laptop, telefoon en thuiswerkfaciliteiten
- Ruime scholings- en ontwikkelmogelijkheden
Onze organisatie
Bij Hogeschool Rotterdam werken we samen aan de toekomst. Met 39.000 studenten en 4.200 medewerkers zijn we een kennisinstelling die praktijkgerichte oplossingen biedt voor maatschappelijke vraagstukken. Ons doel is om studenten voor te bereiden op de banen van vandaag en morgen. We helpen (jonge) mensen op weg in hun professionele ontwikkeling, waarbij het succes van de student centraal staat.
Wil je solliciteren?
Vragen over deze functie en/of over de selectieprocedure? Neem dan gerust contact op met Caroline Vrij, Onderwijsmanager GMS via c.j.m.vrij@hr.nl of 06-24600437. We hebben liever dat je bij twijfel contact opneemt dan dat je deze kans voorbij laat gaan!
Ben je enthousiast? We kijken ernaar uit om jouw sollicitatie te ontvangen en wensen je veel succes! In het sollicitatieproces krijgen interne kandidaten voorrang op externe kandidaten.
Sluitingsdatum: we zoeken door tot wij een geschikte kandidaat hebben gevonden. Onze voorkeur is het om per 1 februari een nieuwe collega te hebben.
Solliciteren kan uitsluitend via onze eigen website.
De sollicitatieprocedure:
• Eerste gesprek met teamlead jaar 2 en collega’s.
• Tweede gesprek met leidinggevende en collega’s. Je geeft een proefles.
• Arbeidsvoorwaardengesprek met HR Business Partner.
Let op: het overleggen van een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) is vereist.
Een assessment kan deel uitmaken van de selectieprocedure.
Bij Hogeschool Rotterdam is iedereen welkom. We zien talent als basis en diversiteit als kracht. Een inclusieve werkomgeving is voor ons een voorwaarde om een goede leeromgeving voor onze studenten te creëren. Diverse teams presteren beter. Wij vinden herkenbare diversiteit in de samenstelling van onze teams belangrijk. We houden hier dan ook rekening mee tijdens de selectieprocedure.
Ken je iemand voor wie dit dé kans is?
Delen wordt gewaardeerd!
Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.