Mijn ideaal
"Voor mij begint dat met het idee dat werk een positieve rol kan spelen in het leven van mensen, maar ook in de samenleving als geheel. Werk is niet alleen iets wat we doen om geld te verdienen; het is ook een manier waarop mensen bijdragen, zich ontwikkelen en betekenis ervaren.
Een loopbaankeuze is waarschijnlijk één van de meest impactvolle keuzes die iemand in zijn leven maakt. Als je het optelt, besteden we zo’n 80.000 uur aan werk. Dat is een enorm deel van ons leven. Voor mij is het ideaal daarom dat mensen werk kunnen vormgeven op een manier die bij hen past en die tegelijkertijd bijdraagt aan organisaties, de regio en de samenleving waarin ze werken.
In mijn werk probeer ik daarom steeds de vraag centraal te stellen: hoe kunnen we mensen helpen om die 80.000 uur zo betekenisvol mogelijk te laten zijn? Niet alleen voor henzelf, maar ook voor de organisaties en samenlevingen waar ze onderdeel van zijn. "
Bijdrage
"Vanuit mijn rol als themaregisseur leiderschap bij de RBS heb ik geprobeerd meer structuur en samenhang aan te brengen in hoe we met maatschappelijke en organisatorische transities omgaan in ons onderwijs.
Door het jaar heen werken we nu met verschillende typen vraagstukken uit de praktijk: van kleine ondernemerschapsuitdagingen tot complexe situaties zoals mkb-bedrijven die onder druk staan of bedrijfsovernames. Dat maakt het mogelijk om studenten niet alleen theorie te laten leren, maar ook actief mee te laten denken over reële uitdagingen waar organisaties in de regio daadwerkelijk mee worstelen.
Daar ben ik trots op, omdat het een basis legt voor duurzame samenwerkingen. Het helpt ons om als hogeschool niet alleen kennis over te dragen, maar ook daadwerkelijk onderdeel te zijn van de maatschappelijke en economische ontwikkelingen om ons heen.
Daarnaast draag ik als PhD-onderzoeker bij door kritisch te kijken naar hoe we ons onderwijs en onze loopbaanontwikkeling organiseren. In mijn onderzoek zie ik dat er nog een aantal systemische obstakels zijn die het lastig maken om onderwijs volledig te laten aansluiten op de arbeidsmarkt van morgen. Denk hierbij aan dat het HBO veelal gebaseerd is op opleidingen gericht op ‘vaste’ beroepsprofielen, terwijl eigentijds werk steeds dynamischer en onvoorspelbaarder wordt. Door die patronen zichtbaar te maken, hoop ik bij te dragen aan veranderingen die op langere termijn impact hebben. "
Toekomst
"Wat ik hoop te blijven doen, is de verbinding te blijven leggen tussen onderwijs, onderzoek en praktijk. Juist op die kruispunten ontstaan vaak de inzichten die echt verschil kunnen maken.
Mijn onderzoek richt zich vaak op het individueel gedrag van hoe mensen keuzes maken in hun loopbaan of hoe ze omgaan met verandering in hun werk. Maar tegelijkertijd zijn individuen altijd onderdeel zijn van een groter systeem dat invloed heeft zoals organisaties, onderwijsstructuren, arbeidsmarkten.
Daarom vind ik het razend interessant om te kijken aan welke knoppen we op systeemniveau kunnen draaien, zodat mensen op individueel niveau betere kansen krijgen om gezond, gelukkig en productief te werken.
Ik ben tevreden wanneer ideeën uit onderzoek niet alleen in artikelen blijven staan, maar ook hun weg vinden naar onderwijs, beleid of praktijk. Als we daardoor kleine maar structurele verbeteringen kunnen maken in hoe mensen werken en leren, dan voelt dat voor mij als echte vooruitgang."
Meegeven
"Voor mij gaat duurzaamheid ook over hoe we ons werk en onze loopbanen vormgeven. Dat is altijd een samenspel tussen individu en context.
Aan de ene kant betekent dat dat je als individu verantwoordelijkheid moet nemen voor je ontwikkeling en de keuzes die je maakt. Maar aan de andere kant is het net zo belangrijk dat organisaties en onderwijsinstellingen hun verantwoordelijkheid nemen.
Mijn boodschap zou daarom zijn: neem verantwoordelijkheid voor verandering, maar accepteer niet dat jij de enige bent die moet veranderen. Duurzame transities ontstaan wanneer individuen en hun omgeving samen in beweging komen."