Menu
    English

    Greening Corridors: we gaan door in Ronde 1 fase 2 tot 2030!

    Vier hogescholen werken samen in een SPRONG-subsidie van Regieorgaan SIA aan een kwalitatief hoogstaande onderzoek- infrastructuur rond ecosysteem duurzaam goederenvervoer.

    Programma

    Programmafeiten

    Looptijd

    4 jaar

    Financiering

    SPRONG subsidie regie orgaan SIA en cofinanciering hogescholen, inkind van consortiumpartners

    Actueel

    Met de subsidie ontvangst voor fase 2 (van 2026 tot 2030) van Greening Corridors (GC) starten we met een gewijzigd de ontwikkelrichting. Omdat onze samenwerking tussen de hogescholen verankerd is en natuurlijk voelt gaan we werken aan een duurzaam, onafhankelijk kennis- en innovatieplatform, met nadruk op impact (we worden impactpartner) en doorwerking in de praktijk. Daarbij gaan we, deels met nieuwe en deels bestaande consortiumpartners, intensief de Living Labs als motor voor innovatie en Learning Communities inzetten!

    Ons doel blijft om een blijvende bijdrage te leveren aan een circulaire, concurrerende en veerkrachtige logistieke sector, met impact regionaal, nationaal en internationaal.

    Inhoudelijk hebben we circulaire logistiek toegevoegd. Waardoor we nu werken aan 4 thema’s:

    1. Beter benutten van capaciteit – optimalisatie van infrastructuur via synchromodaliteit en datadeling.
    2. Schone, veilige en autonome modaliteiten – versnelling van zero-emissie transport en veilige inzet van autonome voertuigen.
    3. Data gedreven logistiek en AI – digitale technologie als basis voor verduurzaming en Ketenoptimalisatie.
    4. Circulaire logistiek – logistieke ecosystemen gericht op waarde behoud van materialen.

    Inloggen