Bij welke stagebedrijf heb je stage gelopen en hoe heb je deze stageplek gevonden?
Mijn stage heb ik gelopen bij de Nationale Politie. Het leek me altijd al erg leuk en interessant om bij de politie stage te lopen. De stage heb ik gevonden door de vacatures van de politie in de gaten te houden.
Welke opdracht heb je uitgevoerd?
Mijn stageopdracht bestond uit het onderzoeken, ontwerpen en realiseren van een prototype voor een dashboard voor milieu-agenten. Binnen het werk van milieu-agenten is informatie vaak verspreid over verschillende systemen, organisaties en communicatiekanalen. Hierdoor is het soms lastig om snel overzicht te krijgen van meldingen en om goed samen te werken met andere partijen.
Het doel van mijn opdracht was om te onderzoeken hoe samenwerking en informatie-uitwisseling beter ondersteund kunnen worden met behulp van een digitaal dashboard. Daarbij heb ik onder andere requirements opgesteld, onderzoek gedaan naar de huidige werkwijze, een ontwerp gemaakt en een werkend prototype gebouwd.
Welke oplossing voor je vraagstuk heb je uiteindelijk bedacht?
De oplossing die ik heb bedacht is een webapplicatie in de vorm van een dashboard. In dit dashboard kunnen milieu-agenten milieumeldingen bekijken, beheren en opvolgen. De applicatie bevat onder andere een interactieve kaart, een overzicht van meldingen en filters.
Het idee achter de oplossing is dat relevante informatie centraler beschikbaar wordt gemaakt. Daardoor kunnen gebruikers sneller zien wat er speelt in een gebied en beter samenwerken rondom meldingen. Tegelijkertijd is er rekening gehouden met privacy en autorisatie, zodat niet iedere organisatie zomaar toegang heeft tot alle gegevens.
Wat is het belangrijkste wat je hebt geleerd tijdens stage?
Het belangrijkste wat ik heb geleerd is dat een goed project niet alleen draait om het bouwen van functionaliteiten, maar vooral om het goed begrijpen van het probleem achter de opdracht. Door het probleem goed te begrijpen kun je goede adviezen en een goed technisch design opleveren.
Welk gevoel overheerst er?
Ik kijk positief terug op mijn stage. Het was soms uitdagend, omdat het een grote opdracht was met veel verschillende onderdelen. Tegelijkertijd heb ik daardoor juist veel geleerd en ben ik zelfstandiger geworden als softwareontwikkelaar.Het gevoel dat overheerst is vooral trots. Ik heb aan een maatschappelijk relevant project gewerkt en ik heb een prototype kunnen opleveren dat laat zien hoe milieu-agenten beter ondersteund kunnen worden in hun werk. Ook ben ik tevreden met de groei die ik tijdens mijn stage heb doorgemaakt.
Welke toekomstplannen heb je?
Na het behalen van mijn diploma wil ik mij verder blijven ontwikkelen. Volgend jaar start ik aan de Master Digital Security aan de Hogeschool Utrecht. Daarnaast wil ik een begin gaan maken aan een eigen bedrijf en ook blijven werken aan kleine projectjes waar mogelijk. Ook vind ik het erg leuk om naast school en werk te hobbyen, zo ben ik vaak te vinden op Hackathons of CTFs.
Opdrachtgever: Nationale Politie
Opleiding(en): Informatica
Begeleiders: Marian Slingerland
Aan dit project werkten mee: Andere informaticastudenten