Menu
    English

    NAMI-onderzoek

    Tweede jaar van start met inspirerende bijeenkomst in Den Haag

    12 november 2024

    Op donderdag 25 september vond in een zonovergoten Den Haag de derde bijeenkomst plaats van het NAMI-consortium — onderdeel van het onderzoeksproject Niet, Anders en Minder Inkopen bij de Rijksoverheid. Vertegenwoordigers van verschillende ministeries, experts uit de adviesraad en onderzoekers kwamen samen om de voortgang te bespreken en vooruit te kijken naar de toekomst van circulair inkopen.

    Rijksoverheid als aanjager van circulaire inkoop

    Met een jaarlijkse inkoopomvang van ruim 15 miljard euro is de Rijksoverheid een van de grootste opdrachtgevers van Nederland. Het NAMI-onderzoek richt zich op hoe inkoopprofessionals de circulaire strategieën refuse, rethink en reduce kunnen toepassen en versnellen binnen hun werkpraktijk.

    Eerste resultaten: Inspiratiekit & Whitepaper

    Tijdens de bijeenkomst presenteerden Karin van IJsselmuide en Maaike Snijder met trots de eerste twee concrete resultaten van het onderzoek:

    • De NAMI-Inspiratiekit: een verzameling van 9 praktijkcasussen die direct toepasbaar zijn voor inkoopprofessionals.
    • Het Whitepaper Facilitaire Inkoop: met voorbeelden van strategieën die bijdragen aan het verminderen van grondstofgebruik.

    Beide publicaties zijn beschikbaar via de website van de Kennishub Publieke Inkoop.

    Vervolgonderzoek en gedragsinzichten

    Onderzoeker Jolien Grandia gaf een update over het lopende vragenlijstonderzoek onder honderden inkopers binnen de Rijksoverheid. Dit onderzoek brengt hun motivatie, gedrag en de context waarin zij circulaire keuzes maken in kaart. De resultaten worden gedeeld tijdens de volgende bijeenkomst.

    Design-thinking voor circulair handelingsperspectief

    Na de pauze verschoof de aandacht naar het handelingsperspectief: hoe kunnen inkoopprofessionals daadwerkelijk circulair gedrag stimuleren? In de komende periode organiseert het onderzoeksteam design-thinking workshops, waarin onderzoekers en praktijkprofessionals samen werken aan nieuwe tools en interventies.

    De bijeenkomst werd afgesloten met een gezonde lunch en een flinke dosis enthousiasme voor het vervolg. Het NAMI-onderzoek is volop in beweging – en biedt tal van kansen om circulair inkopen binnen de Rijksoverheid verder te versterken.

    Blijf op de hoogte via de Kennishub Publieke Inkoop. Tot de volgende bijeenkomst!

    Inloggen