Het doel van deze samenwerking is het uitwisselen van kennis en expertise over verpleegkundige en verloskundige zorg in Nederland en België, met name over de organisatie en uitvoering van de zorg. Studenten en docenten maken kennis met de wijze waarop elders in Europa verpleegkundige en verloskundige zorg wordt verleend. Dit wordt gerealiseerd door studenten en docenten deel te laten nemen aan elkaars (internationale) onderwijsprogramma’s en het uitwisselen van stages.
Erasmus+ programma
Het uitgangspunt binnen het Erasmus+ programma is dat er ook een uitwisseling tussen docenten plaatsvindt. Hiervoor bieden zij financiële ondersteuning. Vanuit deze samenwerking zullen docenten gastcolleges bij de partnerinstelling gaan verzorgen.
Jeroen Oversier, directeur Instituut voor Gezondheidszorg: “Dit biedt voor onze studenten en docenten, van de opleidingen Verpleegkunde en Verloskunde, een mooie kans om over de grenzen heen te kijken en zo internationale kennis en ervaring op te doen.”
Internationale ervaring
Deze samenwerking biedt de mogelijkheid voor onze studenten om internationale ervaringen op te doen. Dit past binnen de koers van het Instituut voor Gezondheidszorg, waarin wordt ingezet op internationalisering en internationale onderwijsactiviteiten.