Menu
    English

    Philips Innovation Award voor HR-student voor 'anti-verkrachtingsarmband'

    De Pearltect, een armband die een onaangenaam geurende stof en een onzichtbare markeerstof kan afgeven, is het antwoord op het enorme wereldwijde probleem van seksueel geweld. Met deze armband won een studententeam met HR-student Iris de Jong de Philips Innovation Award 2015.

    Pearltect

    De Pearltect is een zelfverdedigingsarmband die eruitziet als een sieraad. Wanneer de armband wordt geactiveerd, scheidt hij een onaangename geurstof en een onzichtbare markeerstof af. Door de geurstof wordt de aanvaller (seksueel) afgeschrikt, terwijl de DNA-markeerstof ervoor zorgt dat de aanvaller zelfs maanden later nog met het misdrijf in verband kan worden gebracht. De Pearltect komt dit jaar nog op de markt, je kunt hem zelfs alvast pre-orderen op hun website Pearltect.me

    Het team

    De Philips Innovation Award is dit jaar gewonnen door een team studenten uit Delft en Rotterdam. In het team zit Iris de Jong, zij studeert IPO (Industrieel product ontwerp) aan Hogeschool Rotterdam. Zij is ook de meester-edelsmid van het project. Iris deed de pitch voor de finale samen met Roel van de Kamp (Master Management of Innovation aan de Erasmus Universiteit), Roel was de initiatiefnemer van het project. De twee andere teamleden zijn twee IO studenten aan de TU Delft; Elske van der Ende en Heleen Bouma. 

    Het Pearltect team bij de prijsuitreiking. Rechts Iris de Jong

    Philips Innovation Award 

    De Internationale Philips Innovation Award is de belangrijkste Innovatieprijs voor studenten/startend-ondernemers in Nederland met een prijzenpakket ter waarde van €50.000,-.  Pearltect mag zich komend jaar dan ook de meest innovatieve startup van het jaar noemen. In de Jury zitten een aantal groot zakenlui waaronder de juryvoorzitter, CEO van Philips, Frans van Houten. De Pearltect won tevens ook de publieksprijs. 

    Waag ook een klik op hun like-button op Facebook en Twitter.