Menu
    English

    Pensioenfonds ABP stopt met beleggen in fossiele brandstoffen

    Hogeschool Rotterdam steunt het besluit

    27 oktober 2021

    Het ABP trekt zich terug uit beleggingen in producenten van fossiele brandstoffen (olie, gas en kolen). Dit heeft het bestuur van het ABP besloten na onlangs verschenen klimaatrapporten. Voor het besluit is veel steun.

    Veel deelnemers en werkgevers wilden al langer dat het ABP zou stoppen met beleggen in fossiele brandstoffen. Ook Hogeschool Rotterdam heeft, via de Vereniging Hogescholen, deze oproep steeds ondersteund.

    Wijnand van den Brink, lid van het College van Bestuur: “Hogeschool Rotterdam is erg blij met het besluit van het ABP. De roep om te stoppen met beleggen in fossiele brandstoffen was ook in onze organisatie al langer hoorbaar. Dit is een volgende en belangrijke stap in het verduurzamen van onze planeet".

    Geen gevolg voor pensioen

    Het ABP verkoopt haar beleggingen stap voor stap. Het merendeel zal naar verwachting in het eerste kwartaal van 2023 verkocht zijn. In totaal gaat het om een belegd vermogen van ruim 15 miljard euro, bijna 3% van het totaal belegd vermogen. Het ABP verwacht dat dit besluit geen negatief effect heeft op het langjarig rendement en dus de pensioenen.

    Het ABP baseert haar klimaatbeleid sinds 2015 op de inzichten van het VN-klimaatpanel (IPCC). Het recente IPCC-rapport laat zien dat mensen wereldwijd nu al de fysieke gevolgen van klimaatverandering ondervinden en dat zonder steviger ingrijpen de opwarming van de aarde op een onacceptabel niveau uitkomt.

    Foto ABP