Duurzaamheidsvraagstukken zijn bijna nooit op te lossen door één bedrijf of één afdeling. Het draait om samenwerking. Samenwerking tussen verschillende functies binnen het bedrijf, zoals inkoop, finance en operations. En samenwerking met externe partijen. Zoals ngo’s (niet gouvernementele organisaties), overheden en leveranciers. Tegelijkertijd komen er vanuit wetgeving steeds meer concrete eisen. Dat betekent dat je mensen nodig hebt die begrijpen hoe systemen werken én hoe je verandering voor elkaar krijgt in organisaties en samenlevingen waar heel verschillende belangen spelen. Dat is het mooie aan deze nieuwe master. Naast de theorie ga je ook zélf aan de slag met Sustainability Transition Action Plans. Dat is heel waarde vol. Niet alleen voor jezelf maar ook voor bedrijven. Organisaties zitten namelijk helemaal niet te wachten op nog een mooi verhaal. Ze hebben juist mensen nodig die concrete plannen kunnen maken en die begrijpen hoe je verschillende partijen bij elkaar krijgt. Nieuwsgierige en creatieve doeners en denkers die bijdragen aan een duurzame toekomst.
Wat ik vooral zie is dat organisaties op zoek zijn naar bruggenbouwers
Oprichter duurzaamheidsadviesbureau Bluespar

Heb je je master afgerond, dan kun je letterlijk alle kanten op. Het bedrijfs leven, maatschappelijke organisaties, overheid. Niet alleen in Nederland, maar ook internationaal. Het hangt echt af van je eigen achtergrond en interesse.
Wat ik vooral zie is dat organisaties op zoek zijn naar bruggenbouwers. Mensen die bruggen kunnen slaan. Tussen afdelingen, tussen bedrijven en samenleving, tussen beleid en uitvoering. Die rol wordt steeds belangrijker en daar word je als student goed op voorbereid. En het belangrijkste: je leert hier niet alleen wat er moet gebeuren. Maar je leert ook écht hoe je dat in de praktijk voor elkaar krijgt. Daar draait het tenslotte om.