Menu
    English

    Responsiecollege

    werkvorm

    Een responsiecollege biedt jou en de studenten en gelegenheid om met grote groepen studenten vakinhoud te bespreken en verhelderen. Een handige werkvorm om in te zetten als voorbereiding op een tentamen.

    Deze applicatie gebruik je voor:  discussiëren formatief handelen 


    Een responsiecollege kun je inzetten:

    • als onderdeel van flipped classroom
    • bij het verhelderen van een moeilijk concept
    • voorafgaand aan een tentamen, stage of complexe opdracht
    • bij het geven van collectieve feedback

     

    Tijdsduur
    15 - 45 minuten
    Waar
    Online | Offline
    Begeleiding
    Begeleid
    Wanneer
    Synchroon
    Groepsgrootte
    College
     

    Stap 1
    Zet van te voren op de digitale leeromgeving welke vakinhoud de studenten moeten bestuderen. 
    Dit kan alle literatuur voor het tentamen zijn, maar ook een onderdeel hiervan. Benadruk in voorgaande lessen dat deze voorbereiding belangrijk is voor de behandelde inhoud. 

    Stap 2
    Bedenk of studenten de vragen van medestudenten vooraf mogen zien en kies een bijbehorende (digitale) inlevermethode. Nodig studenten uit om hun vragen vooraf in te dienen. Bekijk onderaan de aanbevolen applicaties om digitaal vragen op te halen.

    Stap 3
    Stem jouw verhaal en presentatie af op de ingestuurde vragen. Bedenk ook of jij alleen antwoord geeft op de vragen of dat studenten ook op elkaar mogen reageren.

    Stap 4
    Geef het responsiecollege.

    Stap 5
    Zet de presentatie inclusief antwoorden op veelgestelde vragen of misvattingen op het LMS. 

     

    Praktische vragen

    Kom je er niet uit?

    Bronnen

    Inloggen